AKADEMİK PROGRAMLAR

Mekatronik Akademi Eğitimimiz Teknik Resim, Autocad, SolidWorks, End. Elektrik, End. Motor Kontrolü, ;PLC Siemens S7 1200, Panel Scada ve Sensörler Eğitiminden oluşmaktadır.

Teknik Resim, teknik elemanların üretim yapabilmeleri için anlatmak istedikleri teknik özelliklerin biçim ve ölçülerini belirtmede kullandıkları çizgisel anlatım dilidir. Kuantum Akademi Teknik Resim eğitiminde, katılımcıların teknik resim oluşturma ve mevcut teknik resimlerin doğru bir şekilde anlayıp yorumlayabilecekleri seviyede teknik resim bilgisi aktarılması hedeflenmektedir. Eğitim ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

KUANTUM AKADEMİ Eğitim AutoCAD Kursları ile, sektör deneyimli, profesyonel ve aktif AutoCAD kullanıcısı eğitmenleri, AutoCAD kursu katılımcıları ile buluşturarak modern eğitim salonlarında ve tamamen uygulamaya yönelik eğitimle katılımcıların sektör koşullarının gerektirdiği düzeyde program kullanım yeterliliğine sahip olmalarını hedeflemektedir. Eğitim ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanımı kolay ve etkili  araç  setleri, tasarım bilgisinin net biçimde iletilebilmesi, sanal prototip oluşturma ve üretime hazır çizim ve verilerin hızlı şekilde oluşturulabilmesi ile rekabetçi piyasa şartlarında belirgin avantaj sağlayan SOLIDWORKS 3D CAD uygulamasının kursiyerlere sektör profesyoneli aktif program kullanıcısı eğitmenler tarafında tamamen uygulamaya yönelik aktarılması temel hedeftir.Eğitim ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Elektrik eğitimindeki hedef, Elektrik ile ilgili temel kanunları öğrenmek, Elektrik ölçü aletlerini kullanarak doğru ölçümler yapmak, Elektrik ürünlerin çalışma prensiplerini öğrenmek ve seçmektir. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Robotik ve otomasyonun en önemli kısmı algılamadır. Sensörler de bu amaçla kullanılan algılayıcılardır. Makine, Proses, Tesisler Başta Olmak Üzere Endüstrinin Gereksinim Duyduğu Sensör Tipleri Bunların Bağlantıları, Sensör Arıza Ve Bakımları Konusunda Katılımcılara Bilgi Aktarılması Hedeflenmektedir. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

PLC Eğitimi amacı; PLC yapısını, programlama mantığını ve genel veri komutlarının kullanımına yönelik program yazımını uygulamalı örneklerle aktarmaktır.Kuantum Akademi

Paylaş:
İçeriğe Ait Fotoğraflar