AKADEMİK PROGRAMLAR

Otomasyon Akademi Eğitimimiz Endüstriyel Elektrik, Endüstriyel Motor Kontrolü, PLC Siemens S7 1200 ve Sensörler Eğitimlerinden oluşmaktadır.

Endüstriyel Elektrik eğitimindeki hedef, Elektrik ile ilgili temel kanunları öğrenmek, Elektrik ölçü aletlerini kullanarak doğru ölçümler yapmak, Elektrik ürünlerin çalışma prensiplerini öğrenmek ve seçmektir. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Robotik ve otomasyonun en önemli kısmı algılamadır. Sensörler de bu amaçla kullanılan algılayıcılardır. Makine, Proses, Tesisler Başta Olmak Üzere Endüstrinin Gereksinim Duyduğu Sensör Tipleri Bunların Bağlantıları, Sensör Arıza Ve Bakımları Konusunda Katılımcılara Bilgi Aktarılması Hedeflenmektedir. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

PLC Eğitimi amacı; PLC yapısını, programlama mantığını ve genel veri komutlarının kullanımına yönelik program yazımını uygulamalı örneklerle aktarmaktır.Kuantum Akademi PLC Siemens S7-1200  eğitimlerinde, tüm katılımcılar kendileri için ayrılmış PLC setleri üzerinde pratik olarak kablolama ve yazılım uygulaması yapmaktadır. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Motor Kontrolü eğitiminde, AC, DC, STEP ve SERVO Motorların PLC ile sürülmesi ele alınmaktadır. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş:
İçeriğe Ait Fotoğraflar